Relacja z Warsztatów 2 – 4 XII 2015

Information about retouching workshops conducted in Poland for now is only available in Polish. If you are interested in our workshops in your city please let us know.

W pierwszych dniach grudnia, w krakowskim studio postprodukcyjnym House of Retouching, odbyły się trzydniowe intensywne warsztaty prowadzone przez Tomasza Kozakiewicza i Krzysztofa Gadomskiego. 

Pierwszy dzień poświęcony był wołaniu rawów w oparciu o Capture One. Razem z uczestnikami wgryzaliśmy się w najistotniejsze cechy wersji pro, pokazywaliśmy jak ustawiamy kolory i czym się kierujemy, podejmując kolejne decyzje. Każdy walczył, by rozwinąć swój warsztat i odnaleźć coś nowego, ale swojego, choćby kolorystykę, która wyróżniłaby pracę w świecie fotograficznym.

Warsztaty w toku

 

W czwartek poprowadziliśmy warsztaty poświęcone post produkcji w pełnym zakresie – od otrzymania rawów po oddanie finalnej pracy. Skupiliśmy się na całościowym workflow, ale dużo uwagi poświęciliśmy również wielu drobnym szczegółom, o których trzeba pamiętać. Uczestnicy musieli włożyć sporo pracy, by przenieść własne wizje z rawa do Capture One, zastosować szereg zabiegów w Photoshopie, by cieszyć się  ukończonym zdjęciem. Każdy plik przechodził wiele etapów doskonalenia, aby efekt był zgodny z początkową wizją.

HyperFocal: 0Trzeciego, ostatniego dnia spotkaliśmy się z osobami, które chcą podjąć wyzwanie zmierzenia się z montażami. Fotorealistyczne łączenie wielu zdjęć w jedno należy do najtrudniejszych, ale i najbardziej kreatywnych wyzwań postproducenta. Ogrom parametrów, które trzeba wziąć pod uwagę, wymagania techniczne i potrzebne umiejętności sprawiają, że nie jest to zadanie dla początkujących. Przez cały dzień zmagaliśmy się z trudnymi zagadnieniami fotomanipulacji pokazując wiele możliwych sposobów organizacji pliku i godzenia niepasujących do siebie składowych.

Przez cały czas trwania warsztatów towarzyszyły nam uśmiechy, choć część zagadnień wymagała ogromnego skupienia. W czasie tych trzech dni staraliśmy się przekazać jak najwięcej z naszego doświadczenia i wiedzy. Mamy nadzieję, że uczestnicy już wykorzystują nowe umiejętności. My za to zakasaliśmy właśnie rękawy i nadrabiamy dni, gdy cała nasza uwaga poświęcona była szkoleniu kolejnych polskich postproducentów.

Warsztaty zostały zorganizowane przy wsparciu AC&C – Phase One, Alstor – Eizo, Wacom oraz imad.pl – Apple.

PROFI POST PHOTO to cykl warsztatów post-produkcji fotograficznej. Szkolenia odbywają się w kameralnej atmosferze studia, które pozwala na komfortową pracę sześciu uczestników warsztatów przy wsparciu dwóch prowadzących je osób. Uczestnicy mają okazję poznać metodologię, sekrety i know-how House of Retouching korzystając ze skalibrowanych stacji graficznych Mac Os X, monitorów Eizo, tabletów Wacom.  Do pracy wykorzystywane są profesjonalne zdjęcia, którymi dysponuje studio.

 Leave a Reply

css.php